About us
Duiet laculum fring non anterdum vestas elit ac dolor elit convallicituris. Auguemus vestibulum temper vestibulum sodalesuada vitae nibh molesuada aenean sit pretra. Metuerleo ipsum liberos euisque tellus portis ut pede semper odio tor. Ideuis habiturpiscingillam gravida convallis tor vel moles morbi vitae mollis wisi.
more...

We wrześniu bieżącego roku Rząd wprowadził zmiany w Programie Budowy Dróg i Autostrad na lata 2014-2023, wynika z niego, że do roku 2025 nasza mapa drogowa wzbogaci się o niemal 4000 km dróg ekspresowych i autostrad, a także o 57 obwodnic miast. Biorąc pod uwagę, że na dzień 10.10.2015r. sieć autostrad wynosiła 1564,75 km, a dróg ekspresowych 1826,1 km, co daje łącznie 3390,85 km dróg szybkiego ruchu, to znaczy, że przybędzie ich drugie tyle. Powinno w znaczący sposób przełożyć się to na komfort podróżowania po całym kraju.

 

Na realizację projektu przeznaczone zostało 107 mld zł. Środki te będą pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego, zasilanego m.in. z funduszy UE. Głównym celem, przyjętego przez rząd programu jest budowa spójnego i nowoczesnego systemu dróg krajowych, który zapewni efektywne funkcjonowanie drogowego transportu, zarówno osobowego, jak i towarowego. Drugim równie ważnym celem jest skomunikowanie największych polskich miast ze sobą, w taki sposób by czas przejazdu między nimi skrócił się przynajmniej o 15%.

 

 

W ramach programu połączony zostanie Gdańsk z Krakowem (S7), Szczecin z Trójmiastem (S6), Warszawa z Lublinem (S17) i Rzeszowem (S19). Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 13.10.2015 łączna sieć autostrad i dróg ekspresowych w Polsce wynosić będzie ok. 7500 km.